Category Archives: Azure

.Net Core ile Ubuntu Deneyimim

Geçen yıl .Net açık kaynak olarak sunulacak ve tüm platformlarda çalışabilecek duyurusu yapıldı, herkes gibi ben de heyecanlandım. Konu ile alakalı Microsoft MVP’lerinin düzenledikleri seminerlere, toplantılara katıldım .Net developer olarak heyecanla takip ettim konuyu.

Code First Projede Azure Database Sorunları

CodeFirst yapısı kullanırken mvc mimarisinde modelde bir değişiklik yaptığınızda dolayısıyla database tarafında da derlendikten sonraki ilk database erişim aşamasında gerekli model değişikliklerini entity framework gerçekleştiriyor. Bu değişiklikleri gerçekleştirirken database’i silip, yeniden oluşturuyor, Azure üzerinde kullanıyorsanız sonuçlar çok vahim, eski database tanımlamanızı tamamen silip sıfırdan database oluşturduğu için bütün ayarlar değişiyor, standard paket yaratıyor ve collation… Devamını oku »

Microsoft Azure CLR Support (Microsoft Azure CLR Desteği)

Microsoft Azure Now supporting CLR functions, Sometimes we need to implement CLR (Common Language Runtime) applications on our projects. Azure Sql Server V12 Preview Edition now supporting CLR, You can use SQL Database Migration Wizard tool for your migration process, — Azure sql server v12 preview edition sürümü CLR desteği sağlıyor, eski database’den yenisine taşıma veya yerel sql… Devamını oku »