Category Archives: WCF

.Net Core ile WCF soap web servisine bağlanmak

Elinizde Wsdl dokümanı veya adresi varsa işiniz kolay, kullandığınız visual studio versiyonuna göre değişmekle birlikte 2019 versiyonundan kendisi yüklü gelen Wcf Web Service Reference Provider‘ı download yoluyla temin etmeniz gerekiyor, sonra aşağıdaki adımları izleyerek servisi projenize ekleyebilirsiniz. Buraya authentication sorunu yaşayanlar için çok basit bir çözüm ekleyeceğim, benim gibi farklı tipte wcf web servisine bağlanmaya… Devamını oku »

Wcf Test Client Hatalı Decimal Değerler

Wcf test client kullanırken, bir servise decimal değer göndermek istediğinizde, kesirli sayıları virgül ile ayırmanızı şart koşmakta. Fakat servis tarafına gelen bu değere baktığımızda virgül atılmış bir şekilde, tam sayı şeklinde gözükmektedir. Bunun tek bir çözümü vardır. Bilgisayarınızın kesirli sayılar için uyguladığı bölge ayarları “United States (English)” değil ise, kesirli sayılar için kullanılan virgüller wcf… Devamını oku »

Override Wcf Service

WCF servislerini, parametrelerini değiştirerek klasik şekilde override etmemize imkan vermiyor; çünkü bu durumda servisi kullanacak uygulama sözleşmeden yola çıkarak sözleşmelerden birini kabul edip, buna göre parametre dönüleceğini hesaplıyor. WCF servislerini override edebilmek için sözleşmelerine isim parametresi eklememiz gerekiyor. Aslında arka planda sözleşmeleri farklı isimlerle client’a sunuyor. [OperationContract(Name = “GetDataWithLastUpdateDate”)] XmlElement GetCrmData(string sToken, DateTime dLastUpdatedDate); [OperationContract(Name… Devamını oku »

Category: WCF