Category Archives: WCF

.Net Core ile WCF soap web servisine bağlanmak

Buraya çok basit bir çözüm ekleyeceğim, benim gibi .net core ile wcf web servisinine bağlanmaya (consume etmeye) çalışanlar olursa diye; iki farklı şekilde Authorization ekleyebilirsiniz; 1- Servisin wsdl dokümanına ulaştınız ve visual studio için geliştirilmiş olan wcf web service reference provider kullanarak servisi consume ettiniz, fakat http request içerisine authorization ekleyemiyorsanız; using (new OperationContextScope(WsClient.InnerChannel)) { if(OperationContext.Current !=… Devamını oku »

Wcf Test Client Hatalı Decimal Değerler

Wcf test client kullanırken, bir servise decimal değer göndermek istediğinizde, kesirli sayıları virgül ile ayırmanızı şart koşmakta. Fakat servis tarafına gelen bu değere baktığımızda virgül atılmış bir şekilde, tam sayı şeklinde gözükmektedir. Bunun tek bir çözümü vardır. Bilgisayarınızın kesirli sayılar için uyguladığı bölge ayarları “United States (English)” değil ise, kesirli sayılar için kullanılan virgüller wcf… Devamını oku »

Override Wcf Service

WCF servislerini, parametrelerini değiştirerek klasik şekilde override etmemize imkan vermiyor; çünkü bu durumda servisi kullanacak uygulama sözleşmeden yola çıkarak sözleşmelerden birini kabul edip, buna göre parametre dönüleceğini hesaplıyor. WCF servislerini override edebilmek için sözleşmelerine isim parametresi eklememiz gerekiyor. Aslında arka planda sözleşmeleri farklı isimlerle client’a sunuyor. [OperationContract(Name = “GetDataWithLastUpdateDate”)] XmlElement GetCrmData(string sToken, DateTime dLastUpdatedDate); [OperationContract(Name… Devamını oku »

Category: WCF